Eva-Lotta kunstiäri

Sinine kuldkivi käevõru särapärliga 10mm

Hind: 16.20 €
Ostukorvis:    Koguse valimisel lisandub toode automaatselt ostukorvi.
Tootekood: Sinine kuldkivi käevõru särapärliga
Sinine kuldkivi ehk sinine liivakivi on unistuste täitumise kivi.
Ta on müstiliselt ilus ja sätendav.
Sinine kuldkivi on erinevate metallide (nt vask)
kokkusulatamisel loodud kivi, mis kannab endas metallienergeetikat. Usutakse, et sinine liivakivi aitab täituda soovidel ja unistustel.
Sädelused tumedal taustal sümboliseerivad valgus- ja lootuskiirt pimeduses. Sinist kuldkivi peetakse ka kaitsekiviks.
Sinine kuldkivi on empaatidele ideaalne kivi.
Sinine kuldkivi on seotud südame- ja kroontšakratega ning Amburi sodiaagimärgiga.

Mineraalide teave Räniklaas metallikristallidega (tavaliselt vask, kuid võib sisaldada ka koobaltit, mangaani või kroomi)
Värv punakaspruun vasetäppidega; muud värvid on sinine, lilla ja roheline

Goldstone'i ajalugu:

Kuigi see ei ole kivi ega kuld, on see valmistatud "vääriskivimaterjal" tuntud paljude nimede all: "aventuriiniklaas", stellaaria, kuldtäheklaas, mungakivi või mungakuld. Kaks viimast nime viitavad linnalegendile, mille kohaselt lõid kuldkivi kogemata Itaalia mungad 1600. aastatel. Siiski on ka varasemaid näidiseid, sealhulgas 1100.–1200. aastatest pärit sile amulett Iraanist. Varaseim kirjalik viide materjalile, mida me nimetame kuldkiviks, on aga Veneetsia Vincenzo Miotti, kellele Veneetsia riigipea (doož) andis ainulitsentsi selle sädeleva läbipaistmatu klaasi loomiseks. Seda on peaaegu loomisest saati seostatud keskaegse alkeemiakunstiga. Sügavpunase variatsiooni – hematiinumi või purpuriini – võisid teha roomlased, kusjuures retsept läks pimedal keskajal kaduma.
Kaasaegset kuldkivi saab luua kas vaseplekkidega või muude metalliühenditega, nagu koobalt, mangaan või kroomoksiid. Neid kasutatakse kullakivides, mis on valmistatud värvidega (vastavalt), nagu lilla, sinine ja roheline.

Goldstone'i metafüüsilised omadused:

Arvatakse, et kuldkivi, mida nimetatakse ambitsioonide kiviks, aitab eesmärke saavutada. Mõned peavad kuldkivi leidlikkuse, ambitsioonikuse ja pealehakkamise sümboliks. Usuti, et see vähendab pingeid, elavdab kandjat ja soodustab positiivset suhtumist.
Arvatakse, et pruun kuldkivi oma vasesisaldusega kannab endas palju selle metalli metafüüsilisi omadusi. Arvatakse, et see genereerib ja taaselustab energiavälju, edastab positiivsust ja suunab pahatahtlikku energiat maa peale.
Pruun kuldkivi on seotud juurtšakra ja Amburi sodiaagimärgiga.
Arvatakse, et sinine kuldkivi edastab tervendavat energiat, suurendab enese aktsepteerimist, aitab õppimisel ja rahustab ülitundlikkust. Arvatakse, et sinine kuldkivi on empaatidele ideaalne kivi.

Goldstone'i geoloogilised omadused:

Goldstone on sädelev klaas, mis on valmistatud vähese hapnikusisaldusega redutseerivas atmosfääris. Kuldkivi saab poleerida siledaks või nikerdada helmesteks või muudeks esemeteks. Punakaspruun kuldkivi on kõige levinum vorm, mis sisaldab pisikesi sädeleva metallilise vase kristalle. Sinine kuldkivi saadakse vase asendamisel koobaltiga. Saadud kristallid on hõbedasema välimusega ja hõljuvad vastava ioonvärvi tugevavärvilises maatriksis, mille tulemuseks on sinine kuldkivi. Vase asendatud mangaan annab lilla kuldkivi.
Kuldkivi teine ​​levinud nimetus oli aventuriinklaas, mida mõnikord kasutati seni, kuni nimetus aventuriin kandus üle looduslikule vääriskivile – päevakivile või kvartsile koos vilgukivi lisadega, mis annavad sarnase sädeleva välimuse. Selle sädeleva efekti tehniline termin on "seikluslikkus". See teeb kuldkivist ühe vähestest valmistatud materjalidest, mis on saanud oma nime sarnaste looduskivide järgi.