Eva-Lotta kunstiäri

Krüsokolla suured tsipsid käevõru

Hind: 12.80 €
Ostukorvis:    Koguse valimisel lisandub toode automaatselt ostukorvi.
Tootekood: Krüsokolla tsipskäevõru
Krüsokolla-Vase silikaat.

Krüsokolla on kividest kõige õrnem.Selle peamine roll on rahustada, rahustada ja inspireerida. Ainuüksi selle värv rahustab sügava sinakasrohelise tooniga, mis võib meenutada kauget mäetippu või vaikust merepõhjas.

Emotsionaalsel tasandil õpetab Chrysocolla nii väljenduse väärtust kui ka vaikimise voorust. Võib rääkida ja mitte midagi öelda või vaikida ja rääkida kõvasti. Selle kivi rahustav energia hajutab tugevalt laetud emotsionaalsed olukorrad, vihased sõnad või hirmuga täidetud sarkasmi, et võimaldada oma tõde jagada tarkuse ja tõelise suhtlusega.
Chrysocolla on Dispeller Energizerkristall. Dispelleri kristalle kasutatakse selleks, et vabastada teid teie elu ebasoovitavast osast. Mõnikord peate oma elus vabanema asjadest, mis teil on, kuid mida enam ei taha. Tahad vabaneda valudest, haigustest, muredest ja paljudest ebameeldivatest tunnetest. Nende vajaduste jaoks on vaja Dispelleri talismanid, mis moodustuvad ortorombilises süsteemis. Need teemandikujulised sisemised kristallide paigutused on sarnased kuupsüsteemiga, kuid neil on üks piklik telg. Krüsokolla hajutab hirmu ja viha. Absorber Energisers, nagu Chrysocolla, on enamasti läbipaistmatud ja toimivad rohkem nagu patareid. Need võivad teie energiat suurendada perioodidel, mil te ei ole haripunktis. Näiteks Chrysocolla eksponeeritud roheline värvikiir suurendab ja võimendab selle maa energiat kasvu ja arengu jaoks.
Kui Chrysocollal on peamiselt roheline mõjukiir, seostatakse seda neljanda tšakra, südametšakraga. Seda kasutatakse emotsionaalses tervendamises, kui kellelgi on vaja toibuda emotsionaalsest traumast, saada teadlikumaks oma südame vajadustest.

Krüsokolla ajalugu:

Karbonaatvasest vääriskivide kuningas Krüsokolla on ahvatlev, erksav sinakasroheline värv ja seda peetakse sageli türkiissiniseks, kuna neil on palju visuaalseid sarnasusi. Seda võib sageli leida segunenud malahhiidi, türkiissinise ja asuriidiga, luues suurepärase segatud vääriskivide, mida tuntakse Eilati kivina (nimetatud linna järgi, kus seda kunagi kaevandati). Legend räägib, et Eilati kivi kaevandati algselt kuningas Saalomoni kaevandustes Aafrikas – seepärast on see osaliselt ka Iisraeli rahvuskivi. Krüsokolla rikkalikud, erksad sinised ja rohelised värvid meenutavad kosmosest allavaatamist maapinnale.
Nimetust krüsokolla kasutas kivi kirjeldamiseks esmakordselt kreeka filosoof ja botaanik Theophrastus aastal 315 eKr. Sõna tulenes kreeka sõnadest chrysos , mis tähendab kulda ja kola , mis tähendab liimi, viidates tõsiasjale, et krüsokollat ​​kasutati Varasematel aegadel kasutasid kullassepad jootekomponendina , mida roomlased nimetasid santernaks , et keevitada kullatükke kokku. See uhke vääriskivi on tõepoolest inspireerinud paljude kunstnike loovust, olgu nad siis iidsed kullassepad, kes kasutasid seda jootena, renessansiajastu maalikunstnikud, kes lihvisid seda värvipigmendina, või kaasaegsed ehtedisainerid-kunstnikud, kes lisasid selle oma kujundusse.
See kivi sobib hästi külluslikuks. Nero oli Rooma keiser ja Vana-Rooma rohelise fraktsiooni tuntud patroon. Need iidsed fraktsioonid jagunesid neljaks värviks: punane, valge, sinine ja roheline ning need olid eliitklubid, millele inimesed tundsid lojaalsust ennekõike. Neil oleks palju võistlusi, näiteks vankrivõistlusi, ja nad teeksid kõik selleks, et nende klubi võidaks ja oleks parem. Roheline fraktsioon oli kõige domineerivam klubi, nii et kui Nero pidi vankrijuhina võidusõidul osalema, puistas ta tsirkuseareeni tavapärase liiva asemel üle jahvatatud rohelise krüsokollapulbriga.
Krüsokollat ​​võib leida kõikjal, kus leidub suuri vasevarusid, näiteks Aafrikas, Mehhikos ja USA Arizona osariigis (kus seda nimetatakse Apache chrysocollaks). Arizona osariigist pärit krüsokolla on segu krüsokollast, türkiisist, jaspisest, lapisest, malahhiidist ja kvartskristallidest.

Krüsokolla metafüüsilised omadused:

Krüsokolla on kividest kõige õrnem. See ei ole kõrge energiaga kivi nagu kvarts, rutileeritud kvarts või suitsukvarts ning erinevalt malahhiidist, asuriidist ja lapisest ei too see pinnale mattunud emotsioone. Selle peamine roll on rahustada, rahustada ja inspireerida. Ainuüksi selle värv rahustab sügava sinakasrohelise tooniga, mis võib meenutada kauget mäetippu või vaikust merepõhjas.

Tuhandeid aastaid on krüsokolla olnud kogu maailmas tuntud rahustava leppimise ja kindlustunde kivina. Vana-Egiptuses nimetati seda "targaks kiviks", kuna see kaitses ja julgustas läbirääkimiste ajal meelt. Need, kes seda kandsid, tegid üldiselt nutikaid kompromisse ja otsuseid. Sellel kivil on ka võime aidata vägivaldsetel inimestel muutuda tundlikumaks ja tolerantsemaks, mistõttu kandis Cleopatra suursaadikuna krüsokollast ehteid kõikjal, kuhu ta läks.

Krüsokolla, mis on seotud rahu, rahu, intuitsiooni, kannatlikkuse ja tingimusteta armastusega, on tuntud tervendava kivina indiaanlaste kultuuride seas, kus seda on kasutatud keha vastupanuvõime tugevdamiseks haigustele ja emotsionaalsele sunnile. Seda on traditsiooniliselt kasutatud ka rahutute tunnete tekitamiseks seal, kus on ärritunud, ning seda saab kasutada koha puhastamiseks või inimese tasakaalu taastamiseks.

Krüsokolla ei ole määratud ühelegi konkreetsele kuule sünnikivina; aga see on suurepärane kivi, mida kasutada koos türkiisiga traditsioonilistes detsembrikuu sünnikivi ehetes.

Krüsokollal on võime tuua harmooniat, suurendada tarkust ja suunata sind diskreetsuse poole. See soodustab tasakaalukust, julgustades mõtte selgust ja neutraalset, rahulikku suhtumist turbulentsi ajal, puhastades kodu, keskkonda ja meelt. Kasutage seda närvilisuse ja ärrituvuse vähendamiseks.

Apache krüsokolla õrna paranemise kivina kasutamise ajalugu langeb kokku kivi ajalooga teistes kultuurides. Tiibetist ja Aafrikast pärit legendid räägivad ka tervenemisest krüsokolla kasutamisega. Seda on sageli nimetatud mitmevärviliseks türkiissiniseks ja kuni viimase ajani ei peetud seda vääriskiviks omaette, kuni seda nimetati poolvääriskivideks. Siis sai sellest eelistatud kivi ehete jaoks, mis sümboliseerivad õitsengut, õnne ja kindlust.

Krüsokolla on ka hea valik kandmiseks, et leevendada raskusi tunnete või loovuse väljendamisel. Krüsokolla tuleks kord kuus puhastada, loputades seda sooja jooksva vee all ja asetades seejärel ööseks kaussi ehtsa hematiidi tükiga, et seda laadida.

Krüsokolla geoloogilised omadused:
Krüsokolla on vaske sisaldav mineraal, mida leidub kõikjal, kus esineb vasevarusid