Eva-Lotta kunstiäri

Hokusai. Jaapani suur kunstnik..Värvimisraamat.

Hind: 12.80 €
Toode on hetkel otsas.
Tootekood: 9789949389018
Jaapanis väga populaarne värvimisraamat originaalpealkirjaga "Looduse aarded ehk Kachoufuugetsu" ongi nüüd ka eesti keeles olemas. Raamatus on Katsushika Hokusai (1760-1849) 11 puulõiget, väike värvimisõpetus ja õrna kontuurjoonega skitsid, mille järgi saab kas siis kunstniku käekirja jäljendada või oma teose luua, nii kuidas keegi soovib.
Teistmoodi värvimisraamat kutsub sind mõtetes rändama vanasse Jaapanisse ning avastama looduse aardeid, nii nagu neid nägi Jaapani üks kuulsamaid ja hinnatumaid kunstnikke Katsushika Hokusai.
Raamatusse on valitud kunstniku 11 hästituntud, lilli, linde ja maastikke kujutavat teost koos kontuurjoonistega. Neil laitmatu kompositsiooniga imelistel ruumilistel piltidel tabatud hetkeemotsioonid mõjutavad sügavalt meeli. Sa võid neid värvida pliiatsitega või akvarellidega, jäljendada kunstniku värvilahendusi või luua enda omi.
Just nagu töötaksid suure meistri kõrval, õpid sa tundma tema käe ja mõtte liikumist ja näed loodust tema pilguga. Sa tajud looduse vorme ja proportsioone. Sa saad värvida läbipaistvat kalavõrku, taimelehel peaaegu märkamatuks jäävat konna ja pistriku sulestikku, mis näib pliiatsi all elustuvat.
Kui kasutad raamatu ümbrispaberit enda piltide mapina, jääb sulle ka eraldi album Hokusai piltidega.

Katsushika Hokusai (1760–1849) töödest on läänemaailmas omandanud ikoonilise tuntuse sari „36 vaadet Fuji mäele“, mille kuulsaim, suure lainega pilt leidub ka selles raamatus.
Oma pika elu jooksul jõudis Hokusai tegutseda paljude kunstnikunimede all ning teostada tuhandeid puulõikeid ja joonistusi mitmes stiilis. Et temas olid ühendatud suurepärane kunstnik ja väga hea müügimees, saavutas ta kodumaal tohutu kuulsuse.
Hokusai alustas traditsiooniliste nn. ukiyo-e stiilis puulõigetega, mis kujutasid kabukinäitlejaid ja kurtisaane. Mässumeelse kunstnikuna tõi ta peatselt sellesse stiili murrangu. Tema piltidele ilmusid maastikud ning stseenid eri ühiskonnakihtidest inimeste igapäevaelust. Võimalust mööda ammutas ta inspiratsiooni ka Euroopa kunstist, eelkõige Hollandi ja Prantsusmaa vasegravüüridest. Küpsemas eas pakkusid talle järjest enam huvi looduse aarded. Erilist tõmmet tundis kunstnik Fuji mäe vastu, mida uskumused seostavad surematuse ja igavese eluga.
Hokusai võttis kasutusele ka sõna manga ehk „veidra tuju pilt“. Ta on avaldanud umbes 4000 mangat, mis polnud siiski koomiksid nagu tänapäeval, vaid populaarsed vaimukad pildikesed, karikatuurid ja skitsid.
Hokusai. Jaapani suur kunstnik..Värvimisraamat.
Hokusai. Jaapani suur kunstnik..Värvimisraamat.